2022 İmplant Diş Fiyatları

  1. Blog
  2. 2022 İmplant Diş Fiyatları

2022 implant diş fiyatları belirlenirken, kullanılan implant, üzerine yerleştirilen yapay dişi ve ameliyatı yapan cerrahın becerisi etkilemektedir.

2022 implant diş fiyatlarını ve uygulanacak tedavinin toplam maliyetini etkileyen birkaç ana faktör vardır. Bunlar; implantların markası, cerrahın yeteneği ve tecrübesi, uygun cerrahi yöntemin uygulanması ve implantın üzerine yapılacak protez dişin hammaddesi şeklindedir.

2022 İmplant Diş Fiyatları Ankara

İmplant diş fiyatları, kullanılacak ürünün markası ve tedavi şekline göre farklılık göstermektedir. Ayrıca hastanın ağız ve çene yapısı da implant tutarlarını etkileyen faktörlerdir. Bunun yanında implant fiyatları Ankara özelinde, farklı uzman hekimlere ve kliniklere göre de değişmektedir.

İmplant fiyatları birbirine bağlı birçok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Diş implantı, noksan dişlerin yerine meydana getirilen, uzun ömürlü ve ömür boyu sorunsuz halde kullanılabilen daha çok titanyumdan meydana getirilen vidalardır. İmplantın tutarları çoğu zaman kullanılan malzemeler sebebiyle değişim göstermektedir. Diş implant uygulamaları cerrahi uygulama ve protez uygulama olarak iki türlü yapılmaktadır.

İmplant fiyatını etkileyen faktörler;

  • Tedavi Eden Hekim: İmplant tedavisi mutlaka bir uzman tarafından yapılmalıdır. Tedaviyi alan uzmanın seviyesi ve tecrübesi implantın fiyatını etkiler.
  • Malzeme Kullanımı: İmplant tedavisinde kaliteli malzeme kullanımı implantın ömrünü uzatır ve sağlığı tehlikeye atmaz. Malzeme markası ve marka referansı fiyatı değiştirecektir.
  • İmplant Sayısı: Ağız içerisinde ihtiyaç duyulan implant sayısı da fiyatları tetikler.
2022 İmplant Diş Fiyatları

İmplant Dişlerin İşlevleri

İmplant tedavisi hangi durumlarda uygulanamaz, implant nasıl uygulanır?” gibi sorular hastalar tarafından diş hekimlerine sıkça sorulan sorulardandır. Bu soruların cevabı implant dişlerin işlevleri hakkında bilgi sahibi olmaktan geçmektedir. İmplant dişlerin işlevleri;

  • Kayıp dişlerin tedavisinde etraftaki sağlıklı dişlere dokunmadan implant tedavisi yapılması ve dişin restore edilmesi mümkündür.
  • Önünde veya arkasında diş olmadığı için kemik içine implantların yerleştirilmesiyle hastayı hareketli protezler yerine sabit dişlerine kavuşturur.
  • Hastanın kullandığı hareketli protezi takıldığında daha sabit hale gelmesi için genelde 2 implant konulmasıyla sabit dişler haline getirilir.
  • Hasta dişlerini kaybettiyse, estetik bir gülüş ve sabit dişler istiyor ise implant tedavisi tercih edilmelidir.

Hastalara implant tedavisi uygulanabilmesi için belirli gereksinimleri karşılaması gerekmektedir. Bu koşullardan en önemlisi kişinin çenesinin vidayı alacak kadar geniş olmasıdır. Bu yöntem çene yapısı düzgün olan tüm hastalarda kullanılabilir. Hastanın sağlıklı diş etlerine sahip olması da oldukça önem taşımaktadır. Diş implantı işlemleri 18 yaşın altındaki kişilere önerilmemektedir. Çünkü bu tedaviyi alan hastaların kemik gelişimlerini tamamlamaları gerekmektedir.

İmplant Kalitesinin Önemi

İmplant kalitesini belirleyen en önemli faktörlerden biri ne kadar köklü olduğu, ar-ge çalışmalarının uzun süredir devam ediyor olması ve sonuçlarının başarılı olmasıdır. İmplant tedavisinin yaygınlaşmasıyla birçok implant üreticisi medikal pazarda kolayca kendine yer edinmiştir. Fakat her implant ne yazık ki doğru implant ve protez diş tedavisi için istenilenleri sağlamayabilmektedir.

İmplantın vida adım tasarımı, biyo uyumluluğu ve üretildiği malzeme kalitesi tedavinin gidişatını doğrudan belirleyeceği için her implant markasına güvenilemeyeceğini söylemek mümkündür. Kaliteli implant kemikle bir bütün haline gelebilmelidir ki hasta ağzına takılanın protez diş değil de kendi dişi gibi hissedebilsin. Boyun denilen kısımda yani kemiğin bittiği yer ve implantın üst kısmının birleştiği bölge yıllar içinde erimemelidir. Bu faktörleri de yıllardır kullanılan ve güvenilen belli başlı implantlar sağlar ve tedavi başarılı olur. Başarılı sonuçlar, çene kemiğiyle mükemmel uyum ve geçmişten gelen ar-ge çalışmaları sayesinde olduğu için özellikle döviz kurunun sürekli değişiminden dolayı 2022 implant diş fiyatları değişkenlik göstermektedir. Güvenilen implantların üretildiği ve ithal edildiği ülkelerin başında Almanya ve İsviçre gelmektedir. Bu ürünlerin rekabetçiliği doğrultusunda pazara yeni giren güvenilir başka ülke markaları da bulunmaktadır.

2022 İmplant Diş Fiyatları

Fiyatı Etkileyen Faktörlerin Özeti

Ülkemizde kullanılan implantların çoğu yurtdışından ithal edilmektedir. Döviz kurundaki dalgalanmalar nedeniyle TRY bazında sabit fiyat sunulmamaktadır. Yurtdışından gelen bu implantların satış fiyatlarını seçili markalar belirlediği için de sabit fiyat elde etmek mümkün değildir. Bu sebeplerden ötürü 2022 implant diş fiyatları hakkında bilgi almak için ilgili diş hekimine başvurulması gerekmektedir.

Dijital ortamlarda TDB’nin açıkladığı fiyat listesi dışında fiyat paylaşmak yasaktır. Tedavi planlaması oluşturmak ve tedaviler hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.