ankara web tasarım

En Büyük Tutkumuz
Mutlu Gülüşünüz

DENTAL TEDAVİLER

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI UYGULAMALARI

Ağız ve diş sağlığınızı olumsuz etkileyen rahatsızlıklarınızı ertelemeyin!

Size özel tedavi planı ve avantajlarından faydalanmak için şimdi bizimle iletişime geçin!

ADS LP Genel Tedaviler Formu TR
ADS LP Genel Tedaviler Formu TR

DENTAL TEDAVİLER

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI UYGULAMALARI

Başarılı Tedavi ve Mutlu Gülümsemelerimiz

5 yaşındaki oğlumun dolguları icin gittik, ilk dişçi deneyimi olduğu icin kendisi çok korkuyordu. Sağolsun Tuba ve Sema hanım yaklasik 1.5 saat oğlumu ikna etmek icin uğraştılar.Bu kadar sabirli ve özverili davrandıkları için kendilerine buradan da teşekkür ediyorum. Biz çok memnun kaldık.

2022 Kaplama Diş Fiyatları
Okan Kasım

Çok başarılı bir klinik. Normalde hizmet aldığım yerler ile ilgili yorum yazmak aklıma gelmez. Ama bu bu tip bir hizmet arayışı olanlar haberdar olsun istedim. Aslı Hanım ve Songül Hoca çok başarılılar. Ekibin diğer üyeleri de öyle. Oneriyorum 💫

Diş Hekimliği ve Estetik
Gülsüm Polat

12 yaşında kızımı tesadüf eseri götürmüştüm.Tugba Hoca ile kesişti yolumuz iyikide kesismis önce geçici dolgu yaptı süt disimize 3 ay kadar götürdü bizi sonrada büyük bir sabırla kızımın zor olan dişini çekti. Çok çok teşekkür ederim 💜

Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar Memnun Mu?
Aylin Unal

Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Bir ağız ve diş sağlığı merkezi, tam teşekküllü bir sağlık kuruluşu olarak pek çok problemin/hastalığın tedavisinde en büyük yardımcınız konumundadır. İlgili polikliniklerde temel diş muayenelerinden tutun, estetik diş hekimliğinin en özel uygulamalarına kadar pek çok sağlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Sinsice ilerleyen diş çürükleri, zamanla biriken bakteri plakları ve diş taşları ne yazık ki pek çok problemin temelini oluşturmaktadır. Bu problemlerin bazılarını şöyle sıralayabiliriz;

 • null
  Diş kayıpları
 • null
  Ağız ve nefesin kokması
 • null
  Dişlerin aşınması
 • null
  Diş eti intahaplanmaları
 • null
  Diş kırılması

Ağız ve diş sağlığı polikliniği bünyesinde farklı uygulama alanları yer almaktadır. Bunlar anabilim dalı olarak da anılmaktadır. Örneğin estetik diş hekimliği, gülüş tasarımı ana başlığında toplanan uygulamalarla öne çıkmaktadır ve estetik kaygı ön plandadır.

Sağlıklı ve estetik dişlere doğru kararlı bir adım atmak için sayfamızda yer alan formu doldurabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz. Özel diş hastanesi Dent Ümitköy: Alanında uzman hekim kadromuzdan randevu almak için bizi arayabilirsiniz. Ümitköy diş hastanesi tedavileri: Diş beyazlatma, gülüş tasarımı, ortodonti, çocuk diş, implant, zirkonyum, kanal tedavisi.

Gülüş Tasarımı

Zamanında Müdahale ile Diş Kaybı Yaşamayın!

Düzenli diş doktoru ziyaretleri, ağız ve diş sağlığı açısından hayat kurtarıcı durumdadır. Böylece sinsice ilerleyen diş çürüklerini erkenden fark edebilir ve gerekli müdahale sayesinde diş kaybından kurtulabilirsiniz.

Detaylı röntgen görüntüleri, çürüğün durumu hakkında bilgi vermektedir. Eğer çürüğün düzeyi çok ağırsa dişin çekilmesi gerekmektedir. Bu durumda, implant tedavisi uygulanması iyi bir seçenektir. İmplant, diş kayıpları için uygulanan en etkili tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. Genellikle titanyumdan imal edilen bir vida, diş kaybının yaşandığı sokete monte edilerek yapay bir diş kökü oluşturulur.

Güçlü bir diş kökü, yapay olarak oluşturulduktan sonra geriye dişin taç kısmını oluşturacak protezi yerleştirmek kalır. Vidanın oturması ve kemik dokusuyla bütünleşmesi için birkaç ay beklemek gerekir. Düzenli kontrol randevularıyla bu işlemin başarısı, hekiminiz tarafından takip edilir. Herhangi bir sorun gözlenmezse, şık ve dayanıklı bir protez, vidanın üzerine yerleştirilir.

Diş çürüğü hafif-orta seviyede ise genellikle diş dolguları sayesinde dişi kurtarmak mümkün olmaktadır. Dolgu işlemi nasıl yapılır? Önce dişteki çürük temizlenir. Bu işlem, dişin belli bir miktardaki yapısının kaybedilmesiyle sonuçlanır. Dişteki kısmî kayıp, dolgu malzemesi sayesinde giderilir. Böylece dişin işlevsel ve estetik fonksiyonu korunmuş olur.

Uzman Ellerde Kanal Tedavisi ile Sağlığınıza Kavuşun

Diş çürükleri bazen ileri seviyelerde olabilir. Bu tür durumlarda çürüyen veya enfekte olan pulpanın (diş özü) çıkarılması gerekmektedir. Bu uygulama halk arasında kanal tedavili diş çekimi olarak da bilinmektedir. İşlem sonrasında diş dezenfekte edilir ve dolgu ile tekrar kapatılır. Kanal tedavisi de aslında bir çeşit dolgu uygulaması olarak görülebilir. Bir endodonti uzmanı, aynı zamanda kanal tedavisi uzmanı olarak da görev yapmaktadır.

Ön diş kanal tedavisi yapılabilir mi? Elbette, işlem uygun görülen tüm dişler için yapılabilmektedir. Bir özel diş hastanesi olan Dent Ümitköy, bünyesindeki deneyimli diş hekimleri sayesinde kanal tedavisi gibi işlemlerin başarıyla gerçekleştirildiği bir merkez olarak ön plandadır.

Kanal tedavisi; “endodonti diş tedavisi” ya da “diş kanal tedavisi” gibi isimlerle de anılmaktadır. Çünkü kanal tedavisi endodonti alanının kapsamına giren bir tedavidir. İmplant ise periodontolojinin ilgi alanına girmektedir.

Ümitköy diş kliniği, ağız ve diş sağlığı polikliniği olarak en büyük tutkumuz mutlu gülümsemelerimiz. Diş kaybı yaşamamak için 6 ayda bir ağız ve diş sağlığı merkezi ile iletişime geçerek randevu alabilirsiniz.

İnci gibi Parlayan Dişlere Kavuşmak Hayal Değil

Bir ağız ve diş sağlığı merkezi, dişlerinizin parıldamasına ve gülüşünüzün daha etkili olmasına aracı olabilir. Bu amaçla gerçekleştirilen işlemler arasında kaplamalar başı çeker. Kaplama uygulaması temelde estetik dişler için yapılsa da diş çürüğü gibi bazı problemlerde tedavi edici nitelikte de olabilir

 • null
  Porselen kaplama
 • null
  Emax kaplama
 • null
  Zirkonyum kaplama

Şeklinde sıralayabileceğimiz işlemler, Hollywood gülüşü olarak da bilinen etkileyici gülüşlerin anahtarı olabilmektedir. Benzer bir durum implant uygulaması için de geçerlidir.

Kaplamalar daha çok ön dişler için yapılmaktadır. Çünkü gülümseme sırasında en çok bu dişler gözükmektedir. İster diş çürüğünüzü tedavi ettirmek isteyin, ister etkileyici gülüşlere sahip olmak… En iyi tedaviyi kliniğimizdeki sağlık profesyonellerinden almak için randevu alabilirsiniz.

En yakın dişçi, çoğu zaman vakit kazandırsa da önemli olan hangi dişçi ile tedavi olduğunuzdur. Ümitköy diş kliniği seçenekleri bakımından birkaç merkeze sahip olsa da yapılacak araştırmalar sonucunda, hasta yorumlarının da Dent Ümitköy’ü işaret ettiği göze çarpacaktır. Diş sağlığı merkezi, ağız ve diş sağlığı polikliniği randevusu için iletişim formumuzu kullanabilirsiniz.

Dental tedaviler hakkında bilgi almak ve randevu talep etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tedavi Yöntemleri

Klinik hizmetleri kapsamında diş bakımı ve temel diş tedavisi üzerine tüm tedavi yelpazesi sunulmaktadır.

Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

Diş etlerinin sağlığı için gereken tüm tedavilerinin uygulanması.

Diş Gıcırdatma (Bruksizm)

Diş gıcırdatma, bruksizm ya da diş sıkma hastalığı.

Kanal Tedavisi

Kök ucunda lezyonu gidermek için uygulanan tedavi.

Diş Beyazlatma

Son teknoloji lazerle yapılan estetik diş beyazlatma, lekeli veya sarı dişler için uygulanması.

Konservatif Diş Tedavisi (Kompozit Dolgular)

Küçük ve orta ölçekli diş dokusu kayıplarında kompozit dolgu uygulaması.

Protetik Diş Tedavisi (Kron ve Köprüler, Hareketli Protezler)

Kron ve köprü tedavileriyle biyolojik ve mekanik gerekliliklere bağlı çözümler.

Pedodonti (Çocuk Ağız Ve Diş Sağlığı)

3-12 yaşlar arası tüm çocukların diş problemleri için tedavi uygulamaları.

Periodontoloji (Diş Eti Hastalıkları Tedavisi)

Dişleri çevreleyen diş eti, kemik ve ligamentler ile ilgili tüm hastalıkların tedavileri.