Ankara En İyi İmplant Doktoru

Ankara en iyi implant doktoru arayışı, diş kaybı yaşamış pek çok kişinin içinde bulunduğu bir süreçtir. Diş kayıplarının diğer dişlerde yontma gibi işlemler yapılmadan ve kalıcı olarak çözümü için implant tedavisi uygulanmaktadır. Bu tedaviyle kişi, sağlıklı dişleriyle aynı işlevsellikte kullanabileceği bir diş implantına sahip olur.

Ankara en iyi implant doktoru bu işlemde uzmanlaşmış, yeterli klinik donanıma sahip bir diş doktoru olmalıdır. İşlem pek çok aşamadan oluşmakta ve uzun sürmektedir. Dolayısıyla süreç boyunca iyi bir doktorun gözetiminde ve tedavisinde olmanın önemi büyüktür. İmplant uygulamasında deneyimli, kullanılacak malzemenin kalitesine önem veren, yeterli donanıma sahip hekimler tarafından uygulanması, tedavinin başarısını ciddi ölçüde etkileyebilir.

Ankara En İyi İmplant Doktoru

Ankara En İyi İmplant Doktoru Hangisi?

Diş implantı uygulamaları, genellikle birden fazla cerrahi operasyon gerektiren, doku ve kemiğin iyileşmesi sürecini kapsadığı için aylar boyunca sürebilen tedavilerdir. Bu doğrultuda deneyim ve ürün kalitesi, işlemin uzun süre kalıcı olmasını ve hastanın iyileşme sürecinin kolay geçmesini sağlayacaktır.

İmplant tedavisi ile eksik diş nedeniyle kişinin yaşadığı sorunlar büyük ölçüde ortadan kalkabilir. Eğer bir hasta Ankara en iyi implant doktoruna başvuru yapmak istiyorsa, diş doktorunun bu konuda deneyim sahibi olduğuna emin olmalıdır. Neticede hem maddi hem de fiziksel olarak özveri gerektiren bir işlem yapılacağı unutulmamalıdır.

İmplant Uygulaması Nasıl Yapılır?

Vidalı diş olarak da bilinen implant uygulaması çeşitli aşamalardan oluşur. Bu aşamalar arasında belirli süre beklemek gerekir, çünkü oluşan yaraların iyileşmesi ve implantların çene kemiğine birleşmesi zaman almaktadır.

Tüm radyolojik ve klinik muayeneler tamamlandıktan sonra;

  • Hastaya lokal ya da genel anestezi uygulanır.
  • İmplant diş uygulanacak çene kemiği bölgesinde küçük bir oyuk hazırlanır.
  • Tamamen vücuda uyumlu materyalden üretilen implant, bölgeye yerleştirilir ve kesilen bölge yeniden kapatılır.
Ankara En İyi İmplant Doktoru

Ankara İmplant Tedavisi

Kapatılan bölgenin iyileşme hızı, kişinin fiziksel durumuna göre değişiklik gösterir. Geçici dişlerle ya da doktorun uygulamasına bağlı olarak açık şekilde yaranın iyileşmesinin beklenir. İyileşme sağlandığında, kaplama yapılacak diş için dayanak hazırlanır ve yara bölgesi kapanıp iyileştiğinde yeni diş kaplaması için işlemlere geçilir. Bu aşamada;

  • Kaplama yapılacak bölgeye uygun materyalden malzeme seçilir.
  • Kaplama bölgesinin ölçüsü alınır ve kişinin beklentilerine ve kaplama yapılacak bölgeye en uygun şekilde diş hazırlanır.
  • Hazırlanan kaplama diş, ilgili bölgeye yapıştırma ya da vidalama yöntemleriyle sabitlenir. Uygulanacak diş sayısı gibi kriterlere bağlı olarak çıkarılabilir diş seçeneği de kullanılabilir.

Uygulamadan sonra, kişi neredeyse kendi dişleriyle aynı performansa sahip yeni dişlere kavuşur. Diş kayıpları sonrası diğer dişlere zarar verilmeden yapılabilen implantlar, ayrıca çoklu diş kayıplarında köprü kaplama için alan sağlaması bakımından da avantajlıdır. Günümüzde implant dişlerin mini implant, dikişsiz implant gibi uygulamaları mevcuttur.

İmplantlar çene kemiğine yapılan işlemlerle yerleştirilir. Eğer çene kemiği işlem için yetersizse, kemik grefti gibi uygulamalarla çene kemiğinin desteklenmesi gerekir. Ancak bu işlem de hem maliyeti yükseltmekte hem de işlem sürecini uzatmaktadır. Mini implant gibi tedaviler kemik grefti için sağlığı yetersiz olan, yaşı ileri olan hastalarda, bu işlemin maliyetinden ya da cerrahi müdahale aşamasından kaçınan kişiler için tercih edilebilir.

Ankara En İyi İmplant Doktoru

İmplant Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hastanın durumuna bağlı olarak uygulamanın içeriği, yöntemi ve sonuç etkilenmektedir. Ancak klasik bir implant diş uygulaması sürecine giren kişinin dikkat etmesi gereken genel hususlar söz konusudur.

  • İşlemin iyileşme süreleri arasında, ağızda bir yara olduğu göz önünde bulundurulmalı, bakım ve temizlik konusunda titiz davranılmalıdır.
  • Hekim tavsiyelerinden çıkılmamalı, reçete edilen ilaçların ve diğer ürünlerin belirtilen süre ve miktarda kullanılmasına dikkat edilmelidir.
  • Bu süreçte ağız bölgesi çeşitli cerrahi işlemlere maruz kalacaktır. Bu işlemler bağışıklığı etkileyebilmektedir ve kişinin beslenmesini de etkileyen uygulama neticesinde diğer hastalıklara yakalanmak kolaylaşabilmektedir. Kişinin bu noktaları göz önünde bulundurması önemlidir.
  • Doktor kontrollerini aksatmaksızın, gerekli tedavi ve önlemler eşliğinde uygulanan implantların başarılı olma şansı oldukça yüksektir.

Alanında uzman bir kadroyla güvenli bir şekilde ağız ve diş sağlığınızla ilgili işlemleriniz için Dent Ümitköy’e başvurabilirsiniz. İmplant diş fiyatları ve diğer tüm tedavi seçeneklerini deneyimli ekibimizle güler yüzlü bir şekilde görüşmek ve bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.