Ankara İmplant Fiyatları

Ankara implant fiyatları açısından çok fazla seçenek bulunabilecek bir şehirdir. Kalabalık ve gelişmiş bir şehir olduğundan, diş implantı için oluşan talep fazladır. Bu talebi karşılamak üzere çok fazla diş kliniği açılmakta, diş hekimi, diş teknisyeni yetişmekte ve diş tedavisi ekipmanı satış ve üretimi yapılmaktadır.

Ankara implant fiyatları araştırması yapılırken çok fazla farklı detayla, çeşitli işlem görselleriyle, geniş bir fiyat aralığıyla karşılaşmak olasıdır. İşlemler korku verici olabilir, ancak bu işlemin günümüzde kayıp dişlere yönelik en iyi tedavi olduğu bilinmektedir. Tüm işlemler tamamlandığında kişi kendi dişleri gibi kullanabileceği diş implantlarına sahip olabilmektedir.

Ankara İmplant Fiyatları

İmplant Nedir?

İmplant diş uygulaması, çeşitli nedenlerle kaybedilmiş ya da çekilmesi planlanmış dişlerin yerini alan bir diş tedavisi yöntemidir. Eksik diş veya dişlerin yerine, tıpkı gerçek dişler gibi çene kemiğine gömülerek bir kök yapılır. Bu kök “implant” denilen yapıdır. Genellikle titanyumdan ve çeşitli alaşımlardan üretilmektedir. İmplant, iyileşme başlığı ve protez dişlerin aşama aşama eklenmesiyle yeni bir diş oluşturulur ve işlemler tamamlandığında kişi doğal dişlerine en yakın dişlere kavuşur.

Diş düşmesine neden olan diş eti hastalıkları, hamilelik gibi durumlarda veya dişlerin çeşitli sorunlar nedeniyle çekilmesi gerektiğinde eksik dişin yaratacağı pek çok sorun vardır. Beslenmeden sosyal yaşama dek pek çok konu, ağız ve diş sağlığından etkilenmektedir. İmplant uygulamaları sayesinde eksik dişlerin yarattığı sorunlar neredeyse tamamen kaybolur. Ancak sürecin çeşitli aşamaları ve bazı zorlukları vardır.

Ankara İmplant Fiyatları
Muayene ve Planlamaİmplant Yerleştirilmesiİmplant Sonrası İyileşme Süresiİyileşme Başlığı EklenmesiProtez Dişin Uygulanması
Bu aşama, hastanın nasıl bir tedaviye gereksinim duyduğunu belirler. Kemik yoğunluğu, hastanın metabolik ya da başka hastalıklar açısından incelenmesi ve tedavide uygulanacak yöntemlerin tespitini kapsar.Lokal ya da genel anestezi altındaki hastanın çene kemiğine implant yerleştirilir ve implantın üzeri diş eti ile yeniden kapatılır. İşlem yaklaşık 15 dakika sürmektedir.İmplantın çene kemiğine uyumlanması için gerekli süredir. Osseintegrasyon adı verilen süreç, iki ile altı ay arasında sürebilmektedir. Bu süre kemik yapısı, işlemin uygulanma tekniği gibi etkenlere bağlıdır.Bu aşamada, protez dişin ekleneceği kısım oluşturulur. Küçük bir kesi açılarak implantın üzerine başlık vidalanır. Diş eti bu başlığın çevresinde yeniden oluşur, yaklaşık iki hafta içinde ölçü alınarak protez diş uygulamasına geçilebilir.Dişin ekleneceği bölgeye en uygun boyut, özellik, renk ve malzemeden diş protezi özel olarak hazırlanır. Çeşitli tekniklerle iyileşme başlığının üzerine eklenir ve implant tedavisi tamamlanmış olur.
Ankara İmplant Fiyatları

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İşlem birden fazla cerrahi uygulamayı kapsamaktadır. Her bir müdahale sonrasında oluşan yara dokusunun iyileşmesi beklenmektedir. İyileşme süresi metabolik hastalıkların varlığı, kişinin beslenme alışkanlıkları, ağız ve diş bakımına gösterdiği özen gibi durumlardan etkilenir. Bu nedenle kişiden kişiye değişiklik gösterebilir ancak yaklaşık altı ay içinde kişinin tedavisinin tamamlanması beklenir.

İmplant süresi için bir tahminde bulunulurken bilinmesi gereken detaylar vardır. İşlemin tek bir formu yoktur, kişiye özel bir tedavi planlamasına ihtiyaç vardır. Eğer çene kemiği işlem için yeterli değilse, kemik grefti adı verilen bir işlemle çene kemiğinin güçlendirilmesi gerekebilir. Bazı hastalar yalnızca tek diş implant ihtiyacı duyarken, bazı hastaların birden fazla implanta ihtiyacı olabilir.

Hastanın çok fazla diş kaybı varsa, köprü diş uygulaması için de implant kökler oluşturulabilir. Çene kemiği işlem için yeterli olmayan ve farklı nedenlerle greft uygulaması da yapılamayan hastalar için mini implant, bazı durumlarda ise dikişsiz implant gibi tedavi seçenekleri vardır.

Ankara İmplant Randevusu Oluşturmak İçin

Ankara İmplant Fiyatları 2023

İmplant diş tedavisi, pek çok farklı uygulamayı içerebilir. İmplant ve kaplama diş malzemeleri farklı marka ve özelliklerde üretilebilmektedir. Tüm bu değişkenler, Ankara implant fiyatları için farklılıklar oluşmasına neden olmaktadır.

Türk Diş Hekimleri Birliği’nin, implant diş uygulamasının tamamlanması için gerekli işlemlerle ilgili fiyat tarifesi şu şekildedir;

UYGULAMAKDV HARİÇ FİYATKDV DAHİL (%8) FİYAT
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç)3.245,37₺3.505₺
Kapişon İzalesi - İmplant Üstü Açılması1.037,04₺1.120₺
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç)6.597,22₺7.125₺
İmplant Destekli Hareketli Protezler (Hassas Tutucu Ücreti Hariç - Tek Çene)8.120,37₺8.770₺
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç)3.245,37₺3.505₺
Zigoma İmplant (İmplant Ücreti Hariç)9.893,52₺10.685₺
Reimplantasyon2.708,33₺2.925₺
İmplant Çıkartılması2.486,11₺2.685₺
İmplant Rehberi (Yarım Çene)2.351,85₺2.540₺
İmplant Rehberi (Tam Çene)3.407,41₺3.680₺