Diş Beyazlatma Fiyatı

Diş beyazlatma fiyatı uygulama şekli ve dişlerin durumuna göre değişiklik gösterecektir. Diş hekimi hastayı muayene eder. Ardından hastaya özgü gereklilikler ve seans sayısı-tedavi süresi göz önünde bulundurularak işlemin fiyatı belirlenir.

Diş beyazlatma fiyatı belirlenirken işlemin kaç seans süreceği, hangi malzeme ve yöntemle beyazlatma yapılacağı önemlidir. Her diş beyazlatma yönteminde diş beyazlatma fiyatları değişiklik gösterecektir. Fiyat tespiti; diş yapısının incelenmesinden, sararma ve lekelenme seviyesinin kontrolünden sonra yapılabilir.

Diş Beyazlatma Uygulamaları

Çay kahve kullanımı, sigara gibi zararlı alışkanlıklar, diş sıkma vb. dişlerin renginin sarıya dönmesine neden olabilmektedir. Ayrıca kemik yapısına bağlı olarak, hormonal nedenlerle ya da kronik bir hastalık sonrası dişlerde renklenme ve lekelenme ortaya çıkar.

Diş beyazlatma, beyazlığını kaybetmiş, leke ve sararmalar oluşmuş dişlerin eski renk ve görünümüne kavuşması için yapılan işlemleri kapsayan diş hekimliği uygulamasıdır. Uygulamada kullanılacak yöntem ve malzemeler işlemin süresini ve beyazlatma ücretini belirleyen en önemli faktörlerdir.

Diş beyazlatma yöntemleri ev tipi ve ofis tipi şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Bu uygulamaların da içeriksel olarak ayrıştığı noktalar mevcuttur. Kişinin diş yapısına, beklentileri ve diğer özel durumlarına uygun, konforlu bir beyazlatma uygulaması yapılması temel amaçtır. Naturel uygulamalar hakkında bilgi arıyorsanız Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri içeriğimize göz atabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Fiyatı

Diş Beyazlatma Fiyatları Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin

Ev Tipi Diş Beyazlatma

İşlemin ana hatları bir hekim kontrolünde yapılır, ancak beyazlatma işlemini hasta evde devam ettirir. Ev tipi diş beyazlatma şu şekilde yapılmaktadır;

  • İlk olarak diş ölçüsü alınır ve laboratuvarda dişlerin tüm yüzeyine temas edecek şeffaf plaklar hazırlanır.
  • Plaklar ve diş beyazlatma işlemi için kullanılacak jel hastaya teslim edilir.
  • Evde plakların içine hekim tavsiyesine uygun miktarda jel sürülür ve plaklar ağız içine yerleştirilir.
  • Hekimin tavsiye ettiği süre boyunca uygulama yapılır. Böylece diş rengi kalıcı ve belirgin biçimde beyazlamış olur.

Ev tipi diş beyazlatma için kullanılan jeli diş hekiminize danışmadan ya da tavsiye edilenden fazla miktarda kullanmak diş minesine zarar verebilir. Hekim kontrolünde yapıldığı takdirde oldukça iyi sonuçlar vermektedir.

Diş Beyazlatma Fiyatı

Ofis Tipi Diş Beyazlatma

Klinik ortamında diş hekimi tarafından uygulanan, kolay ve hızlı olması nedeniyle sık tercih edilen bir diş beyazlatma yöntemidir. Uygulamanın detayları şu şekildedir;

  • Diş ve diş eti muayenesi yapılır, gerekli durumlarda diş taşı temizliği yapılır.
  • Diş etlerinin beyazlatıcı jelden zarar görmemesi için, bölgeye koruyucu uygulanır.
  • Dişlere beyazlatıcı jel sürülür ve bekleme süreci başlar. Marka ve özellikleri değişen jellerden bazıları lazerle diş beyazlatma işleminde kullanılır. Bu jeller sürüldükten sonra lazer uygulaması yapılır.
  • İşlem, hastanın ihtiyacına göre bir ya da birkaç seans sürer.

Kanal tedavisi vb. işlem görmüş dişlerde uygulama şekli değişiklik gösterebilir, diş yapısına göre kullanılacak malzeme ve yöntem farklılaşır. 18 yaş üstü herkeste uygulama yapılabilir. Bununla birlikte “Diş beyazlatma ne kadar beyazlatır” ya da “diş beyazlatma kaç sene sürer” şeklindeki soruların yanıtı dişlerin yapısına ve kişinin yaşam alışkanlıklarına göre değişir.

Kemik rengi ve yapısına bağlı şekilde, herkeste dişlerin ulaşabileceği maksimum beyazlık seviyesi belirlidir. Diş beyazlatma işlemi sonrasında düzenli bakım ve temizlik yapılmaya devam edilmelidir. Dişlerde sararmaya neden olacak alışkanlıklardan uzak kalan bir kişi için diş beyazlığının kalıcılığı oldukça uzundur.

Diş Beyazlatma Fiyatı

Diş Beyazlatma Fiyatı 2023

Diş beyazlatmak, pek çok etkene bağlı şekilde farklı fiyatlara mâl olmaktadır. Örneğin ofis tipi diş beyazlatma fiyatları ile ev tipi uygulamaların maliyeti farklıdır. Bunun yanı sıra dişlerde sararma seviyesi ve işlem seans süresi de fiyatlara etki eder.

Sararmış dişler nasıl beyazlar, sorusunun en kesin ve hızlı cevabı, diş hekimleri tarafından uygulanacak diş beyazlatıcı işlemlerdir. Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenen 2023 diş beyazlatma fiyatları listesi şu şekildedir;

Uygulama ve KapsamıKDV Hariç FiyatKDV Dahil Fiyat (%8)
Diş Ağartma (Beyazlatma Vital Tek Diş En Çok 4 Adet) (Malzeme Ücreti Hariç)467,59 ₺505,00 ₺
Diş Ağartma (Beyazlatma – Devital Tek Diş ) (Seans Başına – Dolgu Hariç)587,96 ₺635,00 ₺
Diş Ağartma (Beyazlatma – Tek Çene) (Malzeme Ücreti Hariç)2.787,04 ₺3.010,00 ₺

Diş Beyazlatma Fiyatları 2023

Ankara diş beyazlatma ve diğer pek çok uygulama için alanında uzman, deneyimli kadrosuyla öne çıkan Dent Ümitköy’ü tercih edebilirsiniz. Hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi ve fiyat almak için bize ulaşabilirsiniz.