Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma yöntemleri, doğal ya da kimyasal ürünler eşliğinde yapılabilen çeşitli uygulamalardır. Dişlerdeki sararma oranı, diş yapısı ve diğer etkenlere bağlı olarak beyazlatma işlemlerinden alınacak etki değişiklik gösterecektir.

Diş beyazlatma yöntemleri oldukça geniş aralıkta farklı seçeneklere sahiptir. Evde basit malzemelerle uygulanabilir ve eczane ya da marketlerde buna uygun ürünler mevcuttur. En etkili diş beyazlatma uygulaması ise bir klinikte, diş hekimi tarafından yapılacak beyazlatma işlemi olacaktır. Bu sayede derin sararmalar ve uzun süredir mevcut lekelerin de yok olması mümkün olabilir.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Dişlerin beyaz, parlak bir görünümde olması herkesin istediği bir durumdur. “1 haftada dişler nasıl beyazlar” yahut “dişler en çabuk nasıl beyazlar” şeklindeki soruların cevabı, dişlerinin beyazlığını yeterli bulmayan kişilerin merak ettiklerindendir.  Evde, kolayca uygulanacak farklı beyazlatma işlemleri ile belli bir seviyede beyazlık sağlanabilir.

Naturel uygulamalar için Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri içeriğimize göz atabilirsiniz.

Evde doğal yöntemlerle diş beyazlatma: Evde doğal diş beyazlatma için en sık kullanılan yöntem, karbonatla diş beyazlatma uygulamasıdır. Karbonatın limonla ya da tarçın, adaçayı vb. ile karıştırılarak diş macunu gibi uygulanması yüzeysel beyazlama ve parlaklık sağlayabilmektedir.

Evde diş beyazlatma için kullanılacak doğal ürünler ancak geçici bir beyazlık etkisi verebilir. Diş sararması uzun bir süreç boyunca, pek çok etkiye bağlı şekilde oluşan bir durumdur. Bu nedenle, basit çözümlerle kısa sürede ve kalıcı iyileşme görülmesi mümkün değildir.

Yine evde uygulama yapılabilen diş beyazlatma bandı, macunu vb. ürünlerle nispeten etkili sonuçlar almak mümkün olmaktadır.

Diş beyazlatma bandı: Lazerle diş beyazlatma ya da diğer klinik uygulamalar için bütçe ve zaman ayıramayanların sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir. Diş beyazlatıcı bant genellikle şeffaf ve alt-üst dişler için farklı boyutta üretilmektedir. İçinde çeşitli miktarda beyazlatıcı bant bulunan paketler hâlinde satılmaktadır ve farklı markalara ait farklı ürünler mevcuttur.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma bandı nasıl kullanılır?

  • Bu bantlar, üzerindeki talimata uygun şekilde alt ve üst dişlere yapıştırılır.
  • Yapışkan kısımda bulunan diş beyazlatıcı maddeler sayesinde, dişlerin gözle görülür şekilde beyazlaması sağlanır.
  • Bandın etkili sonuç vermesi için talimatlara uygun şekilde ve sürede ağızda bekletilmesi gerekir. Bununla birlikte, talimatlardaki süre aşıldığında dişlerin zarar görme riski bulunmaktadır.

Diş beyazlatma bandı zararı var mı? Eğer kullanım süresi aşılırsa, diş beyazlatıcı bant diş ve diş etlerine zarar verebilir. Ayrıca uygulamadan sonra dişlerin dikkatlice fırçalanması, bandın üzerindeki jelin yutulmaması gereklidir. Bu şekilde kullanılan bantlar, dişlere zarar vermez.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Bembeyaz dişler için ne yapmalı? Oldukça sık sorulan bu sorunun farklı yanıtları vardır. Dişlerin sararmasına neden olan çay ve kahve gibi içeceklerden sonra diş fırçalamak sararmayı önleyebilir veya yavaşlatabilir. Diş beyazlatmak için farklı yöntemler söz konusudur ancak en etkili uygulama bir diş hekimi tarafından yapılacaktır. Doktor tarafından yapılacak beyazlatma için ofis tipi ve ev tipi uygulamalar mevcuttur.

Ev tipi diş beyazlatma nasıl yapılır?

Ev tipi diş beyazlatma için dişlere özel plak yapılır ve bu plakların içine doktorun verdiği jeller sürülür. Evde belirli bir rutin içinde 5-6 saat kadar kalan beyazlatma jeli sürülmüş plak kullanımı, yaklaşık bir hafta içinde belirgin beyazlık sağlar.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Ofis tipi diş beyazlatma

Bunun için klinikte doktor tarafından uygulama yapılacaktır. Lazerle aktifleşen ya da direkt uygulanan jellerle diş beyazlatılır. Yaklaşık kırk beş dakika süren uygulama, dişlerin durumuna göre birkaç seans içinde etki gösterecektir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma işlemi, kullanılan yönteme ve uygulama seansı sayısına göre değişiklik gösterecektir. Her dişin ana rengi aynı tonda olmadığından ortaya çıkan sonuçların da aynı olması beklenmemelidir. Diş beyazlatma fiyatları Ankara ve diğer tüm illerde, Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenen tarifeye göre belirlenir. Bu doğrultuda 2023 diş beyazlatma fiyatları şu şekildedir;

Yapılacak İşlemKDV Hariç FiyatKDV Dahil Fiyat (%8)
Diş Ağartma (Beyazlatma Vital Tek Diş En Çok 4 Adet) (Malzeme Ücreti Hariç)467,59 ₺505,00 ₺
Diş Ağartma (Beyazlatma – Devital Tek Diş ) (Seans Başına – Dolgu Hariç)587,96 ₺635,00 ₺
Diş Ağartma (Beyazlatma – Tek Çene) (Malzeme Ücreti Hariç)2.787,04 ₺3.010,00 ₺

Dent Ümitköy, klinikte uygulanan diş beyazlatma yöntemleri ve diğer pek çok işlem için uygun ekipman ve uzman ekiple hizmet vermektedir.Tüm işlemlerle ilgili detaylı bilgi ve fiyat almak için bize ulaşabilirsiniz.