ankara web tasarım
Diş Kaplama Fiyatları

Diş kaplama fiyatları, kaplamanın türüne, sayısına bağlı şekilde değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra kliniğin fiyat politikası ve hekimin deneyimleri de fiyatları etkileyen unsurlardandır. Dolayısıyla diş kaplama işlemleri için net bir fiyat belirtmek mümkün değildir.

Diş kaplama fiyatları için temel belirleyici kaplama türüdür. Kaplamalar için altından nikele, porselen, zirkonyum gibi elementlere dek pek çok malzeme kullanılabilir. Bu malzemeler temel maliyet açısından birbirinden farklıdır. Bunun yanı sıra kaplamanın boyutu ve sayısına bağlı olarak işlemin hastaya olan maliyetinde değişiklikler olacaktır.

Diş Kaplama Fiyatları 2023

Günümüzde uygulama yaygınlaşmış ve sıkça yapılan bir diş hekimliği tedavisi hâline gelmiştir. Bu doğrultuda kaplama diş fiyatları araştırmasına giren pek çok kişi söz konusudur. Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından yayınlanan tarifeye göre 2023 yılı kaplama diş fiyatları şu şekilde belirlenmiştir;

Diş Kaplama Fiyatlar
UygulamaKDV Hariç FiyatKDV Dahil Fiyat (%8)
Tek Parça Döküm Kuron1.976,85 ₺2.135,00 ₺
Veneer Kuron (Akrilik)2.388,89 ₺2.580,00 ₺
Veneer Kuron* (Seramik)2.666,67 ₺2.880,00 ₺
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç)3.245,37 ₺3.505,00 ₺
Laminate Veneer Kompozit2.120,37 ₺2.290,00 ₺
Laminate Veneer (Akrilik)2.777,78 ₺3.000,00 ₺
Laminate Veneer (Seramik)7.120,37 ₺7.690,00 ₺
Jaket Kuron (Akrilik)1.949,07 ₺2.105,00 ₺
Jaket Kuron (Kompozit)1.777,78 ₺1.920,00 ₺
Tam Seramik Kuron (Metal Desteksiz)5.935,19 ₺6.410,00 ₺
Teleskop Kuron** (Koping)2.666,67 ₺2.880,00 ₺
* Kıymetli metal ve zirkonyum ücreti hariç.
** Kıymetli metal ücreti hariç.

Diş Kaplama Devlet Karşılıyor Mu?

Diş hastaneleri ve devlete bağlı pek çok sağlık kuruluşunda çeşitli diş tedavileri uygulanabilmektedir. Bu uygulamalara diş kaplama işleminin de dahil olup olmadığı da merak edilen hususlardandır. Kaplama diş yaptırmak isteyen ancak kaplama fiyatları nedeniyle bu işlemi devlet kuruluşlarında ücretsiz olarak yaptırmak isteyen pek çok kişi vardır. Tek diş kaplama fiyatları nispeten uygun olabilir, ancak başka tedavilerle birleştiğinde yüksek meblağlar ortaya çıkmaktadır.

Devlet hastanesi diş kaplama işlemlerini yapabilmektedir. Bazı kaplama ve protezler tamamen ücretsiz olabilir. Bazı kaplamalar için ise çeşitli miktarlarda fark ücretleri ödenmesi gerekir. Devlet kurumunda kaplama yaptırmak isteyenlerin bilmesi gereken bazı detaylar şu şekildedir;

İnsan sağlığı için gerekli ve lüks olmayan malzemelerle yapılan işlemler için ücret alınmaz.

Uygulamanın süresi hastanenin yoğunluğuna bağlı olarak farklılıklar gösterecektir.

Temel yaşam gerekliliğine uygun yapılan kaplamaların türünü hasta belirleyemez.

Hasta her bir işlem için genellikle uzun süreler boyunca beklemek zorunda kalacaktır.

Komple Diş Yaptırmak Fiyat

Dişler, yaş, cinsiyet gibi faktörlere bağlı olarak yıllar içinde düşebilir, kırık, çürük vb. ortaya çıkabilir. Özellikle belirli yaşın üzerindeki ya da diş eti problemleri nedeniyle yüksek sayıda diş kaybı yaşamış pek çok kişi tüm diş kaplama yaptırmak istemektedir.

Komple diş fiyatları, hastanın başvurduğu kliniğin fiyat politikasına göre farklılaşır. Ayrıca kullanılacak malzemeler de fiyatlar için önemli faktörlerdendir. Eğer kişinin yeterli sayıda dişi varsa, bu dişler üzerine köprü yapılarak sabit protez kaplama yapılması mümkündür. Yeterli ya da sağlıklı dişi bulunmayan kişiler içinse genellikle implant uygulamasından sonra diş planlaması yapılır. İmplant tamamlandıktan sonra, belirlenen ölçüye göre hazırlanan dişler yerleştirilir ve doğal dişler kadar işlevsel dişlere sahip olunması sağlanır. Ayrıca malzeme ve işçilik kaliteliyse bu dişlerin doğal dişlerden ayırt edilmesi oldukça zordur.

Tüm dişleri için kaplama fiyatları araştıran kişiler, uygulamanın öncesi ve sonrasında gerekli işlemleri de göz önünde bulundurmalı ve tüm tedavi sürecinin maliyetini öğrenmelidir. Kaliteli malzeme kullanarak diş kaplamaları yapan bir klinikte, uzman ve deneyimli bir diş hekimiyle işlem yaptırmak oldukça önemli bir husustur. Bu sayede işlemin uzun yıllar boyunca kalıcı olması ve kişinin estetik, güzel bir gülüşe sahip olması mümkün olacaktır.

Diş Kaplama Fiyatları

1 Diş Kaplama Kaç Gün Sürer?

Dişler hem yeme, içme ve konuşmada önemli rol oynamaktadır hem de estetik ve güzel bir görünüm için büyük öneme sahiptir. Diş kayıpları ve bu sorunu çözmeye yönelik implant tedavileri, çürük ve sonrasındaki süreç, bazı durumlarda kırık dişler kaplama işlemi ile onarılıp yenilenebilir. Bunların yanı sıra yalnızca boy ya da görünüm açısından estetik durmayan dişler için kaplama yapılabilmektedir. Böylece hasta estetik bir gülüşe sahip olur.

Diş kaplama ne kadar” sorusunun yanı sıra “kaplama ne kadar sürer” de sıkça merak edilenlerdendir. Bilinmesi gereken ilk şey, bu işlemin pek çok faktöre bağlı olduğu ve bu nedenle sabit bir süreye sahip olmadığıdır.

Diş kaplamaları genellikle iki seans şeklinde planlanır. Eğer diş kısaltması vb. olacaksa bu süre kırk dakikalık işlem ve on dakikalık bir kalıp alma işlemini kapsar ve yaklaşık bir saatte tamamlanır. Kuron kaplama, implant diş vb. işlemlerinde bu zaman değişiklik gösterebilir. En doğru bilgi bir hekim tarafından muayene sonrasında verilecektir.

Dent Ümitköy, pek çok ağız ve diş sağlığı uygulamasında, ayrıca estetik diş hekimliğinde uzman bir kliniktir. Deneyimli ve güler yüzlü bir kadroyla hayalinizdeki dişlere kavuşmak için bize ulaşabilirsiniz.