Gülüş Estetiği Fiyatları

 1. Blog
 2. Gülüş Estetiği Fiyatları

Gülüş estetiği fiyatları, işlemin kişiye özel tedaviler içermesi nedeniyle değişkenlik göstermektedir. Çünkü gülüş estetiği, öncelikle kişinin diş ve diş etlerindeki sorunların ortadan kaldırılması, tam bir ağız ve diş sağlığı elde edilmesi temelindeki işlemler bütünüdür.

Gülüş estetiği fiyatları belirlenirken, diş yapısındaki estetiği bozan kısımlar ve yüz yapısının ihtiyaçları göz önünde bulundurulur. Bu doğrultuda temel amaç kişinin estetik bir gülüşe sahip olmasıdır, gerekli işlemler de diş eti estetiği, diş telleri gibi operasyon ve uygulamaları kapsayabilir. Gülüş tasarımı estetiği tamamlanırken protez diş, diş beyazlatma gibi işlemler de yapılabilmektedir.

Gülüş Estetiği Nedir?

“Gülüş tasarımı” ya da “Hollywood smile” olarak da bilinen işlem kişinin diş, ağız ve yüz yapısının uyumlu olmasının ve estetik bir görünüme sahip olmasının sağlanmasıdır. Bunun için ağız, diş ve diş eti yapısındaki bozukluklar, estetik görünümü bozan detay ve diğer kusurlar tespit edilir, uygun işlemlerle giderilir.

Gülüş estetiği olarak tanımlanan bazı belli işlemler söz konusu olsa da, estetik bir gülüşün gereklilikleri kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Şu sorunların çözümü için gülüş tasarımı uygulanabilir;

Gülüş Estetiği Fiyatları
Gülüş Estetiği Fiyatları
 • Diş rengi sorunları (diş rengi farklılıkları, sarılık vb.)
 • Çapraşık dişler,
 • Kırık, çatlak dişler ya da diş minesi sorunları,
 • Ağızda eksik diş olması ya da aralıklı diş yapısı,
 • Diş boyu eşitsizleri ya da tüm dişlerde estetik olmayan boy,
 • Damak ve çene yapısı ile ilgili sorunlar,
 • Ağız yapısı asimetrileri,
 • Diş eti hastalıkları ya da diş etlerindeki renk, boy sorunları,
 • Genel olarak ağız ve diş sağlığında oluşmuş sorun ve hastalıklar.

Görüldüğü üzere gülüş estetiği çok geniş bir alandaki işlemleri kapsamaktadır. Bu nedenle gülüş estetiği fiyatları her bir durum için değişiklik göstermektedir.

Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı estetiği için en temel gereklilik sağlıklı bir ağız, diş ve diş etidir. Bu nedenle işlemin kalıcı olabilmesi için önce diş ve diş eti sorunlarının çözülmesi gerekir. Ağız ve diş sağlığı açısından sorun teşkil eden durumlar kişiye özel olarak belirlenir. Ağız yapısının yüze uyumu ve bu noktada ortaya çıkan sorunlar için uygun çözümler araştırılır. Gülüş tasarımında iyi bir sonuç elde edilebilmesi için ortaya çıkan sonucun yüz yapısına uygun olması da önemlidir.

Pek çok değişik ihtiyaca göre yeniden hazırlanan tedavi planları mevcuttur, ancak temel olarak;

 • Çene, damak, diş ve diş eti yapısı detaylı olarak incelenir ve radyolojik, klinik tetkikler uygulanır.
 • Eksik ya da çürük dişlere müdahale edilir. Bunun için implant, kaplama uygulamaları yapılabilir.
 • Damak, çene ve diş yapısındaki sorunların en kısa sürede çözülebilmesi için planlama yapılır. Bu aşamada damaklık, şeffaf plaklar, diş telleri ve çene yapısını işlemlere ve estetik bir gülüşe uygun hale getirecek çeşitli uygulamalar kullanılabilir. Ancak zaman zaman işlemin daha hızlı tamamlanması için ya da bazen başka seçenek olmadığından operasyonlar gerçekleştirilmektedir.
 • Diş etlerinden rahatsız olan kişiler için de uygun tedavi yöntemleri ortaya konur.

Gülüş Estetiği Kimlere Yapılır?

Ağız ve diş yapısı ne denli erken düzeltilirse bu işlemin süresi o kadar kısalmaktadır. Bilinmesi gereken diğer durum ise bu işlemlerin “estetik” kısmına geçiş yapılabilmesi için sağlık boyutundaki tüm sorunların yok edilmiş olması gerektiğidir.

Her ne kadar yapısal bozukluklar yaş ilerledikçe daha uzun sürede tedavi edilebiliyor olsa da her yaştan kişi estetik bir gülüş için harekete geçebilir. Günümüz teknolojisinde, her yaş ve durumdaki hasta için farklı yöntemler uygulanabilmektedir. Estetik gülüşlere sahip olmak isteyen kişiler, yaş gözetmeksizin tedavi için başvurabilirler.

Gülüş Estetiği Fiyatları

Gülüş Estetiği Fiyatları 2022

Günümüzde güzellik ve sağlık uygulamaları çoğalmış, insanların bu işlemlere rağbeti artmıştır. Ayrıca işlemlerin yaygınlaşması fiyat ve ulaşılabilirlik konularında olumlu gelişmeler sağlamıştır. Dolayısıyla diş daha estetik nasıl yapılır, yamuk olan diş nasıl düzeltilir gibi sorular çoğalmış, işlem gören kişi sayısı belirgin derecede artmıştır.

Gülüş estetiği fiyatları, diğer ağız ve diş uygulamalarından farklı olarak pek çok parametreyi içermektedir.

 • Kişinin mevcut ağız ve diş sağlığı,
 • Gerekli işlemlerin ve kullanılacak medikal malzemelerin maliyeti,
 • İşlemlerin süresi,

bu fiyatları doğrudan etkilemektedir. Her ne kadar gülüş estetiği olarak bilinse de işlemlerin büyük çoğunluğu uzmanlık gerektirmektedir, işlemler ciddi diş hekimliği bilgisiyle yapılmalıdır.

Gülüş estetiği için fiyat almak ve diğer işlemlerimizle ilgili bilgi edinmek için, uzman kadrosuyla, nezih hizmet anlayışıyla alanının önde gelenlerinden olan Dent Ümitköy’e başvurabilirsiniz.

Son yazılar

Menü