Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır?

 1. Blog
 2. Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır?

Gülüş estetiği nasıl yapılır? Gülüş estetiği kişinin sağlıklı ve estetik görünen bir ağız, diş, çene ve dudak yapısına kavuşması işlemlerine verilen genel addır. Hasta detaylı ve özenli bir tedavi ile yüz yapısına en uygun gülüşe kavuşturulur.

Gülüş estetiği nasıl yapılır sorusuna yanıt ararken, tedavi aşamalarının hastanın ihtiyaçlarını kapsayacağını ve bu nedenle kişiye özel bir uygulama süreci planlanacağını unutmamak gerekir. Gülüş estetiği işlemleri kişinin mevcut ağız ve diş sağlığı, kemik yapısı, tıbbi geçmişi ve işlemden beklentisi doğrultusunda, kendisine en uyumlu gülüşe sahip olmasını sağlar.

Gülüş Estetiği Nedir? Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı ya da gülüş estetiğinin ilk adımı sağlıklı dişler, uygun konumdaki çene ve damak yapısı ile yine sağlıklı, boyu ve rengi itibariyle estetik görünen diş etleridir. Bu nedenle işleme başlanırken ilk aşama olarak ağız, diş, damak ve diş etlerindeki sağlık sorunları çözülmelidir.

Gülüş tasarımı şu problemler için uygulanabilir;

 • Diş rengi sorunları,
 • Çapraşık, kırık, çatlak ya da eksik diş,
 • Diş eti problemleri (renk, boy vs.)
 • Diş arası boşlukları,
 • Diş boyu eşitsizlikleri ya da uygun görünmeyen diş boyu,
 • Genel olarak tüm ağız, diş ve çene asimetrileri.

İşlemin pek çok detayıyla kişiye özel olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır?
Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı genel olarak şu işlemlerle uygulanabilir;

 • Kişinin çene, damak, diş ve diş eti yapısının incelenebilmesi için çeşitli radyografik ve klinik tetkikler yapılır.
 • Gerekli durumlarda damak ve çene yapısını gülüş estetiği için uygun hale getiren damaklık, şeffaf plak gibi uygulamalar kullanılabilir.
 • Diş etlerinde bir hastalık, renk ya da boy sorunu saptandığı takdirde buna uygun işlemler yapılır. Diş eti işlemleri genel olarak “pembe estetik” olarak adlandırılmaktadır. Diş eti boyu ve görünümünün gülüşe uyumlu olması için botoks, diş eti dokusu yenileme gibi işlemler yapılabilir.

İster diş beyazlatma ister implant olsun, yapılacak tüm işlemler büyük bir titizlik ve uzmanlık gerektirmektedir.

Gülüş Estetiği Kimlere Yapılır?

Gülüş estetiği nasıl yapılır sorusunun ardından en çok merak edilen soru da kimlerin işlem için uygun olduğudur. Dişlerin yapısı yıllar içinde değişip bozulmaya elverişlidir. Üstelik damak, çene ve diş köklerindeki sorunlar ne kadar erken tespit edilirse çözüm için o kadar kolay aksiyon alınabilir. Ancak estetik bir gülüşe kavuşmanın yaşı yoktur. Gülüş estetiği “güzel bir gülüş” elde etmek için yapılan işlemler bütünü olduğundan pek çok farklılık ve gereksinime uyarlanması da kolaydır.

Güzel, etkileyici bir gülümsemeye sahip olmak isteyen herkes bu işlemlerden yararlanabilir. Dent Ümitköy olarak her yaştan her ağız ve diş sağlığı geçmişine sahip hastayı, estetik gülüşlere kavuşturuyoruz.

Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır?

Gülüş Estetiği Ne Kadar Sürer?

Kişiye özel işlemler bütünü olduğu için, gülüş estetiğinin tamamlanma süresi belirgin değildir. Uygulamalar sırasında diş, diş etleri, çene ve damakta herhangi bir düzenleme gerekmediği takdirde yaklaşık iki hafta içinde yeni gülüşe kavuşmak mümkündür.

Ancak bu zaman aralığını belirleyen oldukça fazla parametre vardır. Her zaman belirlenen sürenin dışına çıkılma ihtimali de mevcuttur. Bunun yanı sıra sizin tamamen memnun olacağınız, gülüşünüzün estetiğini ön plana çıkaracak bir işlem için uzun bir çaba gerekmesi olağandır.

Gülüş estetiği işlemlerinin tamamlanabilmesi için hastanın tam bir ağız ve diş sağlığına kavuşması, diş ve diş etlerinde mevcut bir problem olmaması gereklidir. Tüm bu şartlar sağlandığında dijital ortamda yapılan tasarımlar hasta ile belirlenir ve gülüş estetiği uygulanması için gerekli işlemler tamamlanır.

Teknolojinin ilerlemesi, ürün çeşitliliği ve talebin artmasıyla birlikte fiyatların düşmesi, kliniklerin çoğalması gibi nedenlerle gülüş estetiği işlemleri yaygınlaşmaktadır. Gülüş estetiği uygulamalarının maliyeti, süresi, kalıcılığı gibi sorular da oldukça fazla kişi tarafından merak edilmektedir. Bu soruların ve daha fazlasının yanıtını almak için Dent Ümitköy’e başvurabilirsiniz. Sizi en kısa zamanda ve mümkün olan en az işlemle sizi estetik, mutlu bir gülüşe kavuşturmaktan mutluluk duyacağız.

Son yazılar

Menü