Gülüş Estetiği

Gülüş estetiği diş ve diş etinde görülen şekil bozuklukları ile diş, damak ve çeneyle ilgili sorunların tedavisi için yapılan işlemler bütünüdür. İşlemde temel amaç kişinin yüz şekline, ihtiyaç ve beklentilerine uygun estetik bir gülüş kazanmasıdır.

Gülüş estetiği uygulaması standart işlemler içermekle beraber, kişiye özel şekilde hazırlanan bir tedavidir. Güzel bir gülüş için ilk olarak akla diş gelse de hasta tam bir ağız ve diş sağlığına sahip olmadığı sürece estetik bir gülüş mümkün değildir. Bu nedenle işlem farklı tedaviler içeren birçok aşamadan oluşmaktadır.

Gülüş Estetiği Nedir?

Gülüş tasarımında pek çok detay söz konusudur. Kişinin beklenti ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak işlemlerin tespit edilmesi, hastanın ağız ve diş sağlığı konusunda herhangi bir sorununun kalmaması temel aşamalar olarak öne çıkmaktadır.

Estetik bir ve gülüşe sahip olabilmek için işlemlere başlarken ilk seansta tam bir tedavi beklememek gerekir.

İşlem aşamaları şu şekilde özetlenebilir;

 

AMAÇ

 

UYGULAMA

Hastanın beklenti ve ihtiyaçlarının belirlenmesi, ağız ve diş sağlığı ile ilgili bilgi toplanması Radyolojik ve klinik tetkikler, video ve fotoğraf çekimleri, çene, diş, damak ölçülerinin alınması
Eksik dişlerin giderilmesi, çürük dişlerin tedavisi Gereklilik ve uygunluk durumuna bağlı olarak kanal, implant ve kaplama işlemleri
Dişlerdeki çapraşıklık ve boşlukların giderilmesi Diş teli, dolgu ve kaplama tedavileri
Damak ve çene yapısındaki bozuklukların tedavi edilmesi Damaklık, şeffaf plak uygulamaları ve gerekli durumlarda operasyonlar
Diş eti sağlığı, boy ve rengindeki problemlerin ortadan kaldırılması Diş eti estetiği işlemleri (diş eti kesimi, şekillendirilmesi vb.)
Diş boylarının eşit ya da ağız yapısına uygun olmaması, diş rengi eşitsizlikleri Diş şekillendirilmesi, diş beyazlatma işlemleri
Gülüş Estetiği

Gülüş estetiği için gerekli işlemler bu şekilde sıralansa da hastanın gereksinimlerine uygun olarak dudakta ve ağız içinde başka uygulamaların yapılması gerekebilir. Bu uygulamalar, gerekli durumlarda dudak ve çene dolgusu, botoks benzeri işlemler olabilir. Gülüş estetiği fiyatları da hastada uygulanacak işlemlere göre değişiklik göstermektedir.

Gerekli olabilen bazı işlemlerle ilgili detaylar ise şu şekildedir;

Gülüş Estetiği

Diş Teli Tedavisi: Dişlerdeki çapraşıklık, genelde son aşamada kullanılan zirkonyum kaplamalar benzeri işlemlerle çözülemeyecek seviyedeyse diş teli uygulamalarına başvurulabilir.

Çene Cerrahisi İşlemleri: Bazı durumlarda çenenin yapısından kaynaklanan diş sorunları da söz konusu olabilir. Çok tercih edilmemekle birlikte, çenenin uygun pozisyona ve duruma gelebilmesi için çene cerrahisi bir ön işlem olarak kullanılabilir.

Diş Eti Cerrahisi: Estetik diş eti görünümü için zaman zaman bazı ciddi operasyonlar gerekebilir. Diş eti çekilmesi gibi sorunlarda, diş eti estetiği kapsamında cerrahi işlemler uygulanabilir.

Gülüş Estetiği

İmplant uygulamaları: Eksik dişler pek çok başka sağlık sorununa neden olabileceği gibi, estetik sorunlar da oluşturur. Bunun önüne geçebilmek için bazen eksik dişlerin implant uygulamaları ile tamamlanması gerekebilir.

Dudak, çene ve diş etine uygulanan dolgu ve botokslar: Dudak ve çene yapısındaki bozukluklar da gülüş tasarımında düzeltilmelidir. Çünkü çene boyu, dudak yapısı gülüşü etkileyen önemli unsurlardır. Botoks ve dolgu işlemleri gülüş esnasında diş eti görünümünü azaltmak, çene ucunu uzatmak, dudakların şeklini değiştirmek ve bazı yüz kaslarını bloke etmek için kullanılabilmektedir.

Gülüş Estetiği

Gülüş Estetiği Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin

Gülüş Tasarımı Öncesi Sonrası

Gülüş tasarımında kişinin yüz hatları, göz, kulak, burun ve çene ucu şekli gibi detaylar göz önünde bulundurularak çeşitli çalışmalar yapılır. Bu işlemler esnasında dijital ortamda gülüş tasarımı sonrası görünüm de belirlenmektedir. Bu sayede “kişiye özel gülüş” tasarlanır, hastaların ağız ve diş yapısı üzerinde uygun değişiklikler yapılarak yüksek memnuniyet elde etmek mümkün olur.

Gülüş tasarımı tamamlanmış olan hastanın;

  • Sağlıklı ve uygun renkte, boyda diş etlerine sahip olması,
  • Damak ve çene yapısında bozukluk, asimetri vb. olmaması,
  • Dişlerinin beklenti ve ihtiyaçlarına uygun boyda, beyaz renkte olması,
  • Dişlerinde çapraşıklık, eksiklik, çürük vb. olmaması,
  • Dudak, diş ve çene yapısının uyumlu olması gereklidir.

Bu doğrultuda, gülüş tasarımı öncesinde yaşanan konuşma ve çiğneme kusurlarından estetik boyuttaki rahatsızlıklara dek tüm sorunlar çözülmüş olmalıdır. Gülüş tasarımının başarıya ulaşması bu kriterlere uygun olmasına bağlıdır.

Gülüş Tasarımı Fiyatları 2023

Gülüş tasarımı, farklı işlemlerin kombine olarak uygulandığı bir tedavidir. Ancak kişiye özel bir işlem olması nedeniyle gülüş tasarımı için net bir fiyat belirlenmesi çok zordur. Bu nedenle de ancak diş hekiminiz sizin için hangi işlemlerin gerektiğini belirleyebilir ve bunların süresi, maliyeti noktasında size bilgi verebilir.

Dent Ümitköy’e başvurarak alanında uzman, deneyimli bir kadrodan gülüş tasarımı hizmeti alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü