Gülüş Tasarımı Fiyat

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Gülüş Tasarımı Fiyat

Gülüş tasarımı fiyat araştırmasında, kişinin beklenti ve ihtiyaçları belirleyici unsurdur. Çünkü gülüş tasarımı pek çok farklı işlemi kapsayabilen bir uygulamadır. İşlemde kişiye özel gülüş estetiği yapılacağından hangi uygulamalara ihtiyaç duyulacağı önceden belirlenemez.

Gülüş tasarımı fiyat konusu, dişlerinin yapısı ve görünümünden memnun olmayan pek çok insanın merak ettiklerindendir. Bu uygulama sonrası kişi hayalindeki gülüşe, yüzüne ve çene anatomisine göre şekillendirilen birtakım işlemlerle kavuşturulur. Dolayısıyla dişlerin mevcut durumu işlemlerin tespitinde önemli bir rol oynar.

Dijital Gülüş Tasarımı Fiyat

Dijital Gülüş Tasarımı Fiyatları

Dijital gülüş tasarımıyla, diş ve diş etlerindeki sorunlar tespit edilir. Kişinin yüz yapısına en uygun diş ve diş eti görünümü dijital yazılımlar yardımıyla belirlenir. Ardından bu görünümün elde edilmesi için gerekli uygulama ve operasyonlar planlanır ve uygulanmaya başlanır.

Dijital gülüş tasarımı fiyat belirlenmesi esnasında, kullanılacak malzemeler de yapılacak işlemler kadar önemlidir. Dişlerin görünümünün değişmesi ve estetik açıdan güzelleştirilmesi esnasında zirkonyum, empress ya da lamine diş kaplamaları kullanılabilir. Tüm bu malzemeler nitelik ve fiyatlar açısından birbirinden farklılaşmaktadır.

Gülüş tasarımı ya da diğer adıyla gülüş estetiği, bütüncül bir tedavidir. Dolayısıyla işlem esnasında hangi uygulamalara yer verileceği detaylı bir diş hekimi muayenesi öncesinde belirlenemez. Ancak gülüş estetiği yapılırken kullanılan bazı uygulamalar ve fiyatları 2023 yılı itibariyle şu şekildedir;

GÜLÜŞ TASARIMI UYGULAMASINDA KULLANILACAK İŞLEMKDV HARİÇ FİYATKDV DAHİL (%8) FİYAT
Veneer Kuron (Akrilik)2.388,89 ₺2.580,00 ₺
Veneer Kuron (Seramik)2.666,67 ₺2.880,00 ₺
Laminate Veneer Kompozit2.120,37 ₺2.290,00 ₺
Laminate Veneer (Seramik)7.120,37 ₺7.690,00 ₺
Gingivektomi (Tek Diş)870,37 ₺940,00 ₺
Gingivoplasti (Tek Diş)773,15 ₺835,0 ₺
Detartraj (Diş Taşı Temizliği - Tek Çene)810,19 ₺875,00 ₺
Diş Ağartma (Beyazlatma - Tek Çene) (Malzeme Ücreti Hariç)2.787,04 ₺3.010,00 ₺

Gülüş estetiği uygulamasında, dişlerin beyazlatılması, diş taşı temizliği, pembe estetik diye de bilinen diş eti tedavisi ve estetiği işlemleri yer almaktadır. Bunların yanı sıra çürük ya da kırık dişlerin tedavisi, gerekli durumlarda kanal tedavisi gibi uygulamalar işlemlere eklenebilmektedir. Talep ve ihtiyaca göre ortodontik işlemler de gülüş tasarımı uygulamasına dahil edilebilir.

Gülüş Tasarımı Fiyat

Gülüş Estetiği Nasıl Uygulanır?

Uygulamalar için öncelikle detaylı muayene ve radyolojik tetkikler yapılır. Ardından hazırlanan tedavi protokolü, hastanın yüz ve çene yapısına en uygun şekilde tasarlanır. Dijital gülüş estetiği uygulamalarında dişlerin olası son şekli dijital olarak belirlenir.

Hastanın istekleri de baz alınarak, en estetik gülüşü için gerekli işlemlere başlanır. Bu esnada;

  • Kişinin yüzüne en uygun diş boyu belirlenir ve hazırlanan kaplama ya da diğer yöntemlerle uygulanır,
  • Diş eti rengi ve boyu en estetik görünümün oluşacağı şekilde düzenlenir,
  • Dişlerinin hizalanmasındaki sorunlar, diş boşlukları vb. giderilir,
  • Diş beyazlatma işlemleri yapılır,
  • Gerekli durumlarda kanal, dolgu vb. işlemler yapılır.

Bunların yanı sıra, ortodontik ya da endodontik uygulamalar da gülüş tasarımı kapsamında yapılabilmektedir.

Profesyonel kadrosu, son teknoloji ekipmanlarıyla Dent Ümitköy’e başvurarak hayalinizdeki estetik gülüşe kavuşabilirsiniz. Gülüş tasarımı fiyat ve diğer detaylarıyla ilgili bilgi almak için bize ulaşın.

Gülüş Tasarımı Sürecinde Bilmeniz Gerekenler