ankara web tasarım

İğnesiz mezoterapi, cildin bakım ve beslenmesini sağlayan çeşitli ürünlerin deri altına iletilmesi işlemidir. Uzun yıllardır iğneler yardımıyla yapılan uygulama, gelişen teknolojiyle günümüzde iğnesiz şekilde de yapılabilmektedir.

İğnesiz mezoterapi işlemi öncesinde cilt analizi yapılarak cildin gereksinim duyduğu bileşenler tespit edilir. Kişiye özel şekilde hazırlanan içerik, deri altına elektroporasyon yöntemiyle ulaştırılır. Böylelikle ciltte herhangi bir deformasyon oluşturmadan mezoterapi işlemi tamamlanmış olur. İğneli mezoterapi esnasında görülen kızarma, morarma gibi yan etkiler bu işlemde görülmez.

İğnesiz Mezoterapi Nedir?

Cildin ihtiyaç duyduğu nem, vitamin ve mineralleri geri kazanmasına yönelik bir işlemdir. Hazırlanan kokteyller, özel bir teknoloji ile cilt altı dokulara iletilir. Bu sayede kişinin daha canlı, neme doymuş, iz ve kırışıklık görünümü azalmış bir cilde sahip olması hedeflenir.

Mezoterapi uygulamaları farklı yapıdaki ciltlerde ve vücudun farklı bölgelerinde yapılabilmektedir. Yüz mezoterapisi, cilt gençleştirme amacıyla sıklıkla yapılmaktadır. Saç mezoterapisi ise saç dökülmesi ve saçlı deri problemlerinde etkin biçimde kullanılabilmektedir.

ignesiz-mezoterapi

Cilt analizinin ardından hazırlanan kokteyller, cilt altındaki dokuya elektroporasyonla iletilir. Elektrik akımıyla yapılan enjeksiyon işleminde iğne kullanılmaz. Birkaç seans şeklinde planlanan uygulama sonrası cildin kaybettiği nemi, parlaklığı geri kazanması mümkün olur. Çatlakların, kırışıkların tedavisi için kullanılabilen uygulama, oldukça kısa sürede başarılı sonuçlar ortaya çıkaracaktır.

Mezoterapi iğneli mi iğnesiz mi? Uygulamanın iğneli versiyonu uzun yıllardır kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra iğnesiz şekilde de deri altında hedeflenen bölgeye enjeksiyon materyallerinin ulaştırılması mümkündür. Bu nedenle yan etkilerden çekinen kişiler, farklı problemler nedeniyle iğneli mezoterapi uygulamasını istemeyenler bu şekilde tedavi olabilmektedir.

İğnesiz Vitamin Enjeksiyonu Ne İşe Yarar?

Ciltte görülen pek çok problemin çözümünde bu uygulamadan yararlanılabilmektedir. İğneli şekilde uygulanan mezoterapi işlemiyle benzer etkileri, iğnesiz şekilde ortaya çıkarmak bu işlemle mümkündür. Mezoterapi iğnesi mikro boyutlarda olmasına rağmen çeşitli tahriş, kızarma gibi yan etkilere neden olabilmektedir. İşlem, cildin ihtiyaç duyduğu maddeleri elektroporasyon yöntemiyle cilt altına ilettiğinden bu yan etkilerin görülme riski yoktur.

İğnesiz şekilde yapılan mezoterapi işleminin faydaları şu şekildedir;

  • Ciltteki güneş lekelerini, akne izlerini ortadan kaldırır.
  • Cildi doğal parlaklığına ve canlılığına kavuşturur.
  • Ciltteki ince çizgileri hafifletir veya ortadan kaldırır.
  • Sarkma görünümünde azalma oluşmasını sağlar.
  • Yapılan cilt bakımı işlemleri, bu işlemle daha kalıcı olur.

İşlem vitamin, mineral, hiyalüronik asit gibi takviyeleri içermektedir. Bu sayede daha genç, daha canlı bir görünüm ortaya çıkabilmektedir. Belirli bir yaştan sonra azalan kolajen ve nem bu sayede cilde yeniden kazandırılabilmektedir.

ignesiz-mezoterapi

İğnesiz Vitamin Uygulaması Nasıl Yapılır?

Mezoterapi cilt bakımı uygulamaları arasında, hızlı sonuç vermesi ve etkilerinin uzun sürmesi nedeniyle tercih edilmektedir. Güneş lekesi gibi kozmetik sorunlarını çözmek isteyenler, bu uygulama ile istedikleri görünüme kavuşabilmektedir. Ciltte kolajen artışını tetikler, genç ve dinamik bir görünüm yaratır. İğnesiz mezoterapi öncesi sonrası kıyaslandığında, ciltte belirgin bir iyileşme fark edilecektir. Yüz mezoterapisi yaptıranlar ciltlerindeki değişimi düzenli cilt bakımı ile uzun süre boyunca koruyabilmektedir.

İşlem için şu aşamalar takip edilir;

  • Hastanın cilt analizi yapılarak cildin ihtiyaç duyduğu malzemeler hazırlanır.
  • Hazırlanan kokteyl, elektroporasyon yöntemi ile cilt altına enjekte edilir.
  • İşlem niteliğine bağlı şekilde yaklaşık 30 dakika içinde tamamlanmaktadır.
  • Tüm seanslar tamamlandığında, cilt problemleri büyük ölçüde iyileşecektir.

Dent Ümitköy, alanında uzman hekimler ve diğer sağlık personelleriyle hizmet vermektedir. Mezoterapi ve diğer pek çok güzellik ve bakım uygulaması için bize başvurabilirsiniz. Hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi almak ve fiyatları öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.