Jawline fiyat konusunda çeşitli parametrelere göre değişiklik gösteren bir işlemdir. Klinikler kendi fiyat politikaları doğrultusunda ortalama bir fiyat belirlemektedir. Hastanın ihtiyacına göre uygulanacak dolgunun miktarı ve uygulandığı bölge fiyatları değiştirebilir.

Jawline fiyat belirlemesi yapılmadan önce hastanın muayene edilmesi gerekir. Dolgu işlemine engel bir durumu olmadığı tespit edilen kişi, bu doğrultuda işleme alınır. Yaklaşık iki yıl kadar kalıcı olan uygulamanın uzman ve deneyimli hekimler tarafından yapılması önemli bir husustur. Jawline dolgusu kısa süren, acısız bir işlemdir.

Jawline Dolgusu Fiyat

Jawline dolgusu için fiyat araştırması yapan kişilerin karşısına çok fazla seçenek çıkacaktır. Bunun nedenlerinden ilki, kliniklerin farklı fiyat politikaları izlemesidir. Bunun yanı sıra jawline fiyat erkek ve kadın uygulamalarında farklı olabilmektedir. Zira erkek cildindeki işlem daha detaylı olmaktadır. Erkek jawline dolgu işlemi için gerekli dolgu materyali daha fazladır çünkü erkeklerde jawline daha belirgin ve keskin hatlı şekilde olmalıdır.

  • Jawline çene dolgusu sayesinde yüz daha belirgin hatlara sahip olur.
  • Gıdık ve boyundaki sarkma ve kırışık görüntü yok edilir.
  • Çene eşitsizliği gibi sorunlar çözülebilir.
jawline-fiyat

İşlem bir ila iki sene arasında kalıcılığa sahiptir. Uygulamanın etkileri geçtiğinde yeniden yapılmasında bir sakınca yoktur. Jawline fiyatları açısından benzer etki için uygulanan yöntemlerden daha avantajlıdır. Çene hattını ortaya çıkarmak için yapılan egzersizlerden daha güvenlidir. Üstelik çok kısa sürede, ağrısız bir şekilde istenen çene hattı görüntüsüne kavuşma imkânı vermektedir.

Jawline Nedir, Nasıl Yapılır?

Jawline, çeneden kulağa kadar uzanan yapıdır. Bu bölümün kadınlarda üçgen, erkeklerde ise köşeli ve belirgin olması estetik bir unsurdur. Dolayısıyla pek çok kişi bu görünümü elde etmek için dolgu uygulamasına başvurmaktadır.

Jawline dolgusu yapıldığında masseter kasların yapısında değişiklik olmadan yüzün belirginleşmesi mümkün olur. Gıdık ve boyundaki kusurlar ortadan kalkar. Çenenin içe dönüklüğü, eşitsizlik gibi sorunların çözümü için de bu uygulamadan faydalanılmaktadır.

İşlem için farklı içeriklere sahip dolgu materyalleri kullanılmaktadır. Bu materyaller çeşitli enzimleri, hiyalüronik asit gibi maddeleri içerebilir.

jawline-fiyat

Jawline dolgu fiyatları açısından dolgu malzemesinin içeriği önem arz eder. Malzemelerin Sağlık Bakanlığı onaylı olması, ciltte olası yan etki ve kötü sonuçların önüne geçmek için önemli bir husustur. Bu nedenle, özellikle çok cüzi miktarlara yapılan işlemlerin güvenilir olup olmadığı sorgulanmalıdır. Onaysız, cilt altı dokusuna zarar verme riski barındıran içeriklerin enjeksiyonu oldukça kötü sonuçlara yol açabilir.

Jawline Çene Dolgusu Uygulaması

Jawline çene dolgusu için başvuran hasta konuyla ilgili detaylı şekilde bilgilendirilir. Uygulama yaklaşık yirmi dakika içinde tamamlanmaktadır. Şu şekilde yapılır;

  • Muayenenin ardından işlemin yapılacağı bölge anestezik kremlerle uyuşturulur.
  • Bölgeye küçük iğneler aracılığıyla dolgu malzemesi enjekte edilir.
  • Kısa süreli bir dinlenmenin ardından kişi gündelik yaşamına çok yorucu faaliyetlerden uzak kalarak devam eder.
  • Dolgu uygulamasından iki hafta sonra kontrol yapılarak gerekli durumlarda dolgu eklenmesi söz konusu olabilir.
jawline-fiyat

Zahmetsiz ve uygun fiyatlı bir işlem olarak bilinmektedir. Hastanın kısa zaman içinde günlük yaşamına dönebildiği, yan etki açısından oldukça güvenli bir işlemdir. Tüm bu nedenlerle, oldukça yaygın bir uygulama hâline gelmiştir.

Dent Ümitköy, alanında uzman hekim ve personellerle hizmet veren bir kliniktir. Pek çok ağız ve diş sağlığı işleminin yanı sıra çene dolgusu gibi estetik uygulamalar için de Dent Ümitköy’e başvurabilirsiniz. Konuyla ilgili detaylı bilgi ve fiyat almak için bize ulaşabilirsiniz.