ankara web tasarım

Smile Makeover ile Gülüşünüzde Fark Yaratın

 1. Anasayfa
 2. Blog
 3. Smile Makeover ile Gülüşünüzde Fark Yaratın

Smile makeover ile gülüşünüzde fark yaratın kalabalıktan sıyrılın! Türkçeye gülüş makyajı veya gülüş tasarımı şeklinde çevirebileceğimiz smile makeover ile yepyeni bir gülüşe sahip olun. Gülüş tasarımı estetik diş hekimliğinin, bilinirliği gün geçtikçe artan, etkileyici bir uygulamasıdır.

Smile makeover ile gülüşünüzde fark yaratın etkileyici sonuçlarla herkesi şaşırtın. Yeni insanlarla tanıştığınızda, insanların sizde ilk fark ettiği özelliklerden biri gülümsemenizdir. Özgüven sahibi bir gülümseme, diğer insanların arasında parlamanızı ve öne çıkmanızı sağlayabilecek önemli bir faktördür. Böylece hem iş yaşantınızda hem de sosyal hayatınızda olumlu bir izlenim oluşturabilirsiniz. Gülüş imajınızı yaratmak için yapılabilecek diş hekimliği uygulamaları oldukça çeşitlidir. Ancak bu alanda kaplama ve implant tedavileri ön plana çıkmaktadır.

Gülüş Tasarımı Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

Uygulama öncesinde hasta ile gerekli görüşmelerin yapılması son derece önemli bir konudur. Çünkü bu görüşmede hasta, dişleri ile ilgili tam olarak nelerden şikâyet ettiğini belirtir. Tedavi için gerekli olan tüm planlar bu görüşme sonrasında yapılır. Ayrıca gülüş tasarımı işlemlerinde;

 • Dudak yapısı
 • Dişlerin uzunluğu
 • Diş eti özellikleri
 • Dudak ve diş uyumu

Şeklinde sıralayabileceğimiz durumlar dikkate alınır. Çünkü bunların her biri kendi içerisinde bir bütünü ifade eder. Eğer herhangi biri göz ardı edilerek tedaviye geçilirse istenen sonuçların ortaya çıkması mümkün olmayabilir.

Gülüşün tasarlanması için yapılacak kaplama gibi uygulamalara geçilmeden önce, çürük diş ya da apse gibi farklı bir problemin bulunmaması gerekir. Aksi takdirde uygulamaların bir anlamı kalmaz. Çürük dişlerin uygun şekilde tedavi edilmesi de gülüşün daha estetik olmasına katkıda bulunmaktadır. Çürük bir diş, dişin durumuna göre;

 • Kanal tedavisi
 • Dolgu
 • İmplant

Gülüş Tasarımında Yüz Şekli Önemli Mi?

Gülüşün tasarlanmasına yönelik uygulamalarda yüz şekli önem arz etmektedir. Çünkü yüz, diş ve gülüşle bir bütünlük içerisindedir. Bahsetmiş olduğumuz bu bütünlüğü sağlamak için hem diş yapısının hem de yüz şeklinin birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir.

Bunun yanında gülüş tasarımı uygulamalarında cinsiyet de dikkate alınması gereken bir husustur. Çünkü kadınlarda diş yapısı daha narin ve oval bir şekilde karşımıza çıkarken; erkeklerde köşeli dişler hakimdir.

Yüz şekli ve yüz hatları, kişinin hangi uygulamaya daha yatkın olduğunu da göstermektedir. Örneğin zirkonyum kaplama ya da emax kaplama gibi farklı seçenekler arasından en uygun olanını seçebilmek, uzmanlık gerektiren bir konudur. Bu noktada en doğru kararı diş hekiminiz verecektir. Dent Ümitköy’ün deneyimli diş hekimi kadrosu, size her adımda yardımcı olmak için çalışacaktır.

Gülüş Tasarımında Tedavi Süresi Ne Kadardır?

Gülüş tasarımı işlemlerinde tedavi süresinin hastadan hastaya değişiklikler gösterdiğini söylemek mümkündür. Hastalarda bulunan şikayetler ve ağız yapısı genel olarak tedavinin süresini belirler. Bu süre bazen tek bir gün, bazen de 2 ila 15 gün arasında olabilir. Bu yüzden tedavi sürecinde hastanın sahip olduğu şikayetler, ağız yapısı ve yüz hatları her zaman için ön plana çıkar.

Peki hangi işlem ortalama ne kadar sürer?

 • Panoramik film ve muayene: 10-30 dakika
 • Diş Beyazlatma (alt ve üst çene): 1-2 saat
 • Lamine kaplama: 1-6 saat
 • Tam seramik kuron: 1-6 saat
 • Zirkonyum kaplama: 1-6 saat
 • 1 adet implant diş: 15-45 dakika

Gülüş Tasarımı ile Hastanın Kazanımları

Gülüş tasarımı dahilinde yapılan uygulamalar sonucunda, estetik bir gülüş artık kaçınılmaz hale gelir. Diş yapısında belirgin bir derecede düzelme meydana gelir. Bunun yanında dişlerin, dudaklar ve yüz ile uyumu da tam olarak sağlanmış olur.

Elbette dişlerin daha parlak ve canlı bir yapı kazandığını söylemeden geçmek olmaz. Bunların yanı sıra kişi hem diş hem de ağız sağlığı açısından çeşitli avantajlar elde eder. Hatta gülüş tasarımı sonrasında yapılması tavsiye edilen düzenli bir bakım ile kişi, diş sağlığı konusunda bakım alışkanlığını da kazanmış olur.

Gülüşün tasarlanması için ilk adımlardan biri, detaylı bir röntgen görüntüsü ile hastada henüz ortaya çıkmamış çürük gibi problemlerin tespitini sağlamaktır. Bir problem veya hastalık tespit edilirse, uygun şekilde tedavisi yapılır. Gülüş estetiğine yönelik uygulamalara bu adımdan sonra geçilir. Gülüş sırasında daha çok kesici dişler ön plandadır. Köpek dişleri ile birkaç küçük azı (premolar) diş daha sonra gelir. Dolayısıyla estetik ve etkileyici gülüşler için öncelikle bu dişler hedeflenir.