Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar Memnun Mu?

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar Memnun Mu?

Zirkonyum kaplama yaptıranlar memnun mu? Zirkonyum elementinin, ağız ve diş sağlığı/estetiği alanlarındaki kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Potansiyel kullanıcılar arasında gitgide bilinirlik kazanan zirkonyum kaplamalar, son derece estetik gülüşler sunduğu için oldukça beğenilmektedir.

Zirkonyum kaplama yaptıranlar memnun mu? Diş hekimliğinde gülüş tasarımı adı verilen, kişinin gülüşünü ve dolayısıyla çehresini değiştiren uygulamalar oldukça popülerdir. Hem bir tedavi hem de estetik bir operasyon olan zirkonyum kaplamalar, dişin doğal yapısına çok yakındır. Işığı da belli bir ölçüde geçirmektedir. Dişle olan yüksek uyumu, zirkonyumu vazgeçilmezi bir kaplama malzemesi haline getirmektedir. Kaplama diş yaptıranların yorumları incelendiğinde, saydığımız avantajlarından ötürü, işlemden son derece memnun kalındığı görülmektedir.

Monolitik Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar Memnun mu?

Monolitik zirkonyum, yekpare bir zirkonyum tipidir. Üzerine porselen yerleştirilmez ancak sanki porselen varmış gibi renklendirilir ve makyajlanır. Monolitik zirkonyumlar nano boyutta tanecik çapına sahiptir. Bu da onların son derece sağlam bir yapıya sahip olmasına yol açar. Dolayısıyla kırılma, çatlama veya kopma gibi problemlere rastlanma ihtimali yok denecek kadar azdır.

Yapılan araştırmalar göstermiştir ki 0.5 mm gibi son derece ince zirkonyum malzemesi bile, maksimum ağız içi ısırma kuvvetine karşı dayanıklıdır. Monolitik zirkonyum uygulaması, metal kaplama veya porselen içermediğinden 2 seansta tamamlanabilmektedir.

Monolitik zirkonyum yaptıranlar bahsi geçen pek çok avantajından ötürü işlemden memnun kalmaktadırlar. Zirkon diş modelleri genel anlamda,

Dayanıklı

Estetik

Işık Geçiren

Doğal Dişle Uyumlu

Zirkonyum Diş Rahatsız Eder mi?

Zirkonyum, doğada var olan, çok sağlam bir yapısı olan elementtir. O kadar dayanıklıdır ki günümüzde uzay teknolojisi ve otomotiv gibi alanlarda da tercih edilmektedir. Örneğin çeşitli havacılık/uzay araçlarında ısı kalkanı olarak zirkonyum kullanılmaktadır.

Uygulama, inci gibi parlayan dişleri ve etkileyici bir gülüşü vaat etmektedir. 3 ila 5 seans içinde işlem tamamlanmaktadır. Kaplamalar, kişiye özel olarak laboratuvar ortamında üretilir. Öncelikle kişinin dişlerinden ölçü alınır, sonrasında üretim aşamasına geçilir.

Peki kaplama diş yaptıranlar memnun mu? Uzman ellerde herhangi bir sorun yaşanmadan pratik bir şekilde operasyonu tamamlamak mümkündür. Kişinin genel görünümünü değiştiren bu uygulamalar sayesinde, yeni ve etkileyici gülüşlere sahip olmak kaçınılmaz bir hale gelmektedir.

Dent Ümitköy, deneyimli kadrosu ile estetik diş hekimliği dahil, pek çok alanda hizmet vermektedir.

Dolgu

Diş Gıcırdatma

Diş Beyazlatma

İmplant

Kanal Tedavisi

Gülüş Tasarımı

Kaplamalar

Diş Temizliği

Zirkonyum Diş Ne Zaman Oturur?

Uygun dişlerin belirlenmesi ve röntgen görüntülerinin değerlendirilmesi gibi pek çok süreç dahil olmak üzere, iki hafta içinde zirkonyum kaplamalar tamamlanır. Genellikle kesici dişler için tercih edilen bir uygulamadır. Çünkü gülüş sırasında en çok göze çarpan dişler kesicilerdir. Eğer hastada çürük veya apse gibi bir problem varsa, öncelikle bunlar tedavi edilmelidir.

Kaplama sonrasında aşırı sıcak veya soğuk yiyecek-içeceklerden uzak durulması önerilmektedir. Aynı şey yapışkan ve sert gıda maddeleri için de geçerlidir. Uygulama öncesinde ve sonrasında diş hekiminizin tüm önerilerine uymalı ve verdiği randevulara gitmelisiniz.

Zirkonyum tanesi kaç TL? Estetik diş hekimliği alanında kaplama fiyatları ve porselen diş fiyatları gibi konular sıklıkla merak edilmektedir. Fiyatı etkileyen bazı faktörler vardır. Bunları,

Uygulamanın kaç tane diş için gerçekleştirildiği

Zirkonyum kalınlığı

Hangi türdeki zirkonyum kaplamanın tercih edildiği

Ek bir tedavi işleminin gerekip gerekmediği

Zirkonyum Diş Ağızda Koku Yapar mı?

Zirkonyum diş kaplamaları, son derece estetik ve hijyenik yapılardır. Bu yapıların yaydığı herhangi bir koku yoktur. Ancak ağız hijyenine dikkat edilmediği durumlarda koku olabilmektedir. Özellikle de yiyecekler, kaplama dişler etrafında biriktiğinde bu durum gözlenebilir. Plaklar ve diş taşları da koku oluşturabilecek faktörlerdendir.

Peki kaplamalar renk değiştirir mi? Zirkonyum kaplamaların yüzeyleri yüksek titizlikle cilalanmaktadır. Ağız ve diş bakımına dikkat edildiğinde kaplamalar üzerinde herhangi bir lekelenme görülmemektedir. Çay ve kahve tüketimi yüksek seviyede olursa lekelenmelerin görülme ihtimali de aynı ölçüde artabilir.

Hem doğal dişlere hem de kaplamalara estetik açıdan zarar veren önemli bir diğer faktör sigaradır. Sigara, kaplamalar üzerinde sarımsı lekelerin oluşmasına, dişlerin iltihaplanmasına, diş taşlarına ve pek çok kanser türüne zemin hazırlamaktadır. Ayrıca ağzın kötü kokmasına ve ağızda kötü bir tat kalmasına yol açmaktadır.