En Büyük Tutkumuz
Mutlu Gülüşünüz

DENTAL TEDAVİLER

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI UYGULAMALARI

DENTAL TEDAVİLER

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI UYGULAMALARI

Ağız ve Diş Sağlığınızı Olumsuz Etkileyen Rahatsızlıklarınızı Ertelemeyin!

Size özel tedavi planı ve avantajlarından faydalanmak için şimdi bizimle iletişime geçin!

ADS LP Genel Tedaviler Formu TR

Size özel tedavi planı ve avantajlarından faydalanmak için şimdi bizimle iletişime geçin!

ADS LP Genel Tedaviler Formu TR

Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Dent Ümitköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, tam teşekküllü bir sağlık kuruluşu olarak pek çok problemin/hastalığın tedavisinde en büyük yardımcınız konumundadır. Merkezimizde, temel diş muayenelerinden tutun, estetik diş hekimliğinin en özel uygulamalarına kadar pek çok sağlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Sağlıklı ve estetik dişlere doğru kararlı bir adım atmak için sayfamızda yer alan formu doldurabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman hekim kadromuzdan randevu almak için bizi arayabilirsiniz. Merkezimizde uygulanan tedaviler: İmplant, gülüş tasarımı, gülüş estetiği, zirkonyum kaplama, emax kaplama, seramik kaplama, lamina kaplama, kanal tedavisi, çocuk diş.

İmplant Diş Tedavisi 

Diş implantı, diş kaybı sonrasında oluşan sorunları en düşük seviyelerde tutmayı sağlayan bir yapay diş kökü işlemidir. Eksik dişlerin bulunduğu kısımlarda çene kemiğine vidalar eklenir. Böylece uzun yıllar kullanılabilecek diş kökleri ortaya çıkmış olur.

Diş implantı, genellikle titanyumdan yapılmış ve kişiye özel hazırlanabilen vidalarla yapılır. Bu vidaların çene kemiğiyle entegrasyonu sağlandığında ise üzerine protez dişler yerleştirilir. Böylece ağızdaki diğer dişlere zarar verilmeden eksik diş probleminin çözülmesi mümkün olur. Hasta implantlarını doğal dişleri kadar işlevsel biçimde kullanabilir.

dis-implanti

İmplant Diş Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Günümüzde implant uygulamaları oldukça yaygınlaşmıştır. Uygulamanın uzun ömürlü olması, genç yaşta implant tedavisine başvuran kişi sayısını da artırmıştır. İmplant işlemi sayesinde eksik diş kaynaklı estetik ve fiziksel sorunlar önlenebilmektedir. Bütün dişleri implant yaptırmak mümkün olduğu gibi tek bir diş için de bu tedavi yöntemine başvurulabilir. Peki, “tek diş implantı ne kadar sürer?” Tek diş için yapılacak implant için ilk ameliyattan diş protezi yerleştirme aşamasına dek genellikle 3 aylık bir süre gereklidir.

Bu süreler şu faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir;

Hastanın kemik yapısı
Doku iyileşme hızı
Yapılmış olan işlemler
Mevcut diğer hastalıklar
dis-implanti

Dental tedaviler hakkında bilgi almak ve randevu talep etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diş Kaplaması ile

İnci gibi Parlayan Dişlere Kavuşmak Hayal Değil

Bir ağız ve diş sağlığı merkezi, dişlerinizin parıldamasına ve gülüşünüzün daha etkili olmasına aracı olabilir. Bu amaçla gerçekleştirilen işlemler arasında kaplamalar başı çeker. Kaplama uygulaması temelde estetik dişler için yapılsa da diş çürüğü gibi bazı problemlerde tedavi edici nitelikte de olabilir

 • null
  Zirkonyum Kaplama
 • null
  Porselen Kaplama
 • null
  Emax Kaplama
 • null
  Lamina Kaplama

Şeklinde sıralayabileceğimiz işlemler, Hollywood gülüşü olarak da bilinen etkileyici gülüşlerin anahtarı olabilmektedir. Benzer bir durum implant uygulaması için de geçerlidir.

Kaplamalar daha çok ön dişler için yapılmaktadır. Çünkü gülümseme sırasında en çok bu dişler gözükmektedir. İster diş çürüğünüzü tedavi ettirmek isteyin, ister etkileyici gülüşlere sahip olmak… En iyi tedaviyi kliniğimizdeki sağlık profesyonellerinden almak için randevu alabilirsiniz.

Dental tedaviler hakkında bilgi almak ve randevu talep etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı işleminin büyük bir kısmı kişiye özeldir. Gülüş estetiği öncesi sonrası değişimi, kişinin beklentisine ve mevcut ağız ve diş yapısına göre farklılık gösterir. Cerrahi müdahale gerektirmeyen sorunlarla diş estetiği için başvurmuş hastalara uygulanan temel işlemler şu şekilde sıralanabilir;

gulus-estetigi-nedir
 • Kişinin ağız ve diş fotoğrafları çekilir, gerekli ölçüler alınır.
 • Diş ve diş eti, çene ve damak yapısı radyografik ve klinik tetkiklerle incelenir.
 • Kişinin beklentisine uygun ağız ve diş görünümü belirlenir. Bu talepler doğrultusunda yapılacak işlemler tespit edilir.
 • Gerekli durumlarda kişiye damaklık, şeffaf plak gibi tedaviler uygulanır.
 • Kişinin yüz, dudak, damak ve çene yapısına uygun gülüş tasarımı sonrası görünümü kararlaştırılır.
 • Kişinin yüzüne en çok yakışacak diş ve diş eti görünümü için porselen lamina, pembe estetik gibi uygulamalar kısa sürede hazırlanır ve hastaya kalıcı olarak uygulanır.

Etkileyici ve estetik bir gülüşe sahip olma süreci bazen detaylı ve yer yer zorlayıcı işlemleri kapsayabilir. Bazı durumlarda hastanın ağız ve diş sağlığı ile dişlerin yapısının düzenlenmesi için cerrahi ya da uzun vadeli işlemlere de başvurmak gerekebilir. Bu işlemleri genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz;

Gülüş Tasarımı Fiyat

Başarılı Tedavi ve Mutlu Gülümsemelerimiz

5 yaşındaki oğlumun dolguları icin gittik, ilk dişçi deneyimi olduğu icin kendisi çok korkuyordu. Sağolsun Tuba ve Sema hanım yaklasik 1.5 saat oğlumu ikna etmek icin uğraştılar.Bu kadar sabirli ve özverili davrandıkları için kendilerine buradan da teşekkür ediyorum. Biz çok memnun kaldık.

2022 Kaplama Diş Fiyatları
Okan Kasım

Çok başarılı bir klinik. Normalde hizmet aldığım yerler ile ilgili yorum yazmak aklıma gelmez. Ama bu bu tip bir hizmet arayışı olanlar haberdar olsun istedim. Aslı Hanım ve Songül Hoca çok başarılılar. Ekibin diğer üyeleri de öyle. Oneriyorum 💫

Diş Hekimliği ve Estetik
Gülsüm Polat

12 yaşında kızımı tesadüf eseri götürmüştüm.Tugba Hoca ile kesişti yolumuz iyikide kesismis önce geçici dolgu yaptı süt disimize 3 ay kadar götürdü bizi sonrada büyük bir sabırla kızımın zor olan dişini çekti. Çok çok teşekkür ederim 💜

Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar Memnun Mu?
Aylin Unal